IDENTITY GROUP
Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

telefon: +420 271 750 826
e-mail: recepce@i-dent.cz
web: www.i-dent.cz
IDENTITY GROUP

Vaše problémy

IDENTITY GROUP > Vaše problémy > Zubní implantát

Zubní implantáty

Před zavedením zubních implantátů do klinické praxe bylo možné nahrazovat chybějící zuby jedině můstky nebo snímacími protézami, tzn. zuby do skleničky.
Můstkem nazýváme konstrukci, která je napevno přichycená na okolní zuby a přemosťuje tak defekt vzniklý ztrátou jednoho nebo více zubů.
Je tedy nutné, aby byl defekt chrupu ohraničen alespoň jedním vlastním zubem z obou stran. Pokud tomu tak není, nelze můstek zhotovit a pacient musí mít snímací protézu.

Zdravé zuby, na něž je můstek připevněn, se musí nejdříve obrousit. To ale může výrazně zkrátit jejich životnost. Pokud je nutno můstek předělat, je nezřídka nutno odstranit i dříve obroušené zuby. Vznikne tak defekt chrupu, který v mnoha případech již není možno ošetřit jinak než snímací protézou.
Implantáty znamenají výrazný pokrok v tom, že umožňují náhradu chybějících zubů bez obroušení zubů okolních. Mohou nahradit protézy, které představují výrazná společenský handicap a dodávají člověku nepřirozený stařecký vzhled.

Pro zavedení implantátu je nutno splnit několik podmínek. Zcela nezbytnou podmínkou je dokonalá ústní hygiena, neboť faktor, který nejvíce ovlivňuje životnost implantátů je právě přítomnost zánětu sliznice a dalších tkání v jeho okolí. Zánět vzniká přítomností zbytků potravy a zubních povlaků v okolí implantátu.

Další podmínkou je dostatek kosti v čelistech. Pokud není dostatek kostní tkáně v místě zavádění implantátů, je nutno ji chirurgicky přenést z jiné části úst nebo jinak upravit. Tento proces se nazývá augmentace.

Poslední podmínkou je dokonalá spolupráce z Vaší strany. Dovolujeme si Vás upozornit, že zuby se nenastřelují, jak je obecně vžitá mylná představa. Po důkladném celkovém, místním a rentgenovém vyšetření se implantát zavede operativně v místním nebo celkovém znecitlivění. Poté následuje dlouhá doba hojení od 2 do 6 měsíců a teprve pak je možno započít s výrobou vlastní náhrady ztracených zubů.

Protože nechceme riskovat neúspěchy a nejste pro nás „pokusní králíci“ naše praxe zavádí pouze světově dostatečně dlouho dobu vyzkoušené implantáty značek.

Nobel Biocare viz další informace:
http://www.nobelbiocare.com/global/en/default.htm?langdetect=en

AstraTech viz další informace:
http://www.astratech.com/Main.aspx/Item/432705/navt/124/navl/58816/nava/59713

Biomet 3i viz další informace:
http://biomet3i.com/english/index.cfm

Straumann viz další informace:
http://www.straumann.com/

Máte otázky? Volejte +420 271 750 826 / 777 273 777 nebo pište na recepce@i-dent.cz

Copyright © 2008 IDENTITY GROUP. Soběslavská 2062/44, 130 00 Praha 3 Vinohrady
Všechna práva vyhrazena.

Novinky

Identity Premium Club

Pro naše korporátní klienty jsme založili velmi výhodnou formu předplacených služeb, která Vám nejen ušetří finance, ale zároveň zajistí velmi krátkou objednací dobu.

25/05/2011 16:42

Koncept TEETH IN ONE HOUR

Nebaví nebo nevyhovuje Vám Vaše vyndavací protéza?

25/11/2008 16:41

Možnost zobrazení vaší nové tváře

Pro pacienty, kteří mají vadu skusu máme jedinečnou službu v České republice.

25/11/2008 16:41
Archiv novinek