IDENTITY GROUP
Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

telefon: +420 271 750 826
e-mail: recepce@i-dent.cz
web: www.i-dent.cz
IDENTITY GROUP

Pooperační instrukce

IDENTITY GROUP > Pooperační instrukce > Nitrokostní implantáty

Nitrokostní implantáty

Pooperační instrukce

Za účelem zajištění optimálního hojení v okolí implantátu je velmi důležité - zejména během prvních dvou týdnů po zavedení implantátů - respektovat tyto pokyny:

1. Protože je bezpodmínečně nutné, aby implantát a jeho okolí nebyly zatěžovány
v průběhu hojení je třeba:
Nekousat a nežvýkat na straně , kde jsou implantáty zavedeny (kritický je zejména první pooperační měsíc, kousat na implantáty se však nesmí v průběhu celého hojícího období, tj. 3 - 6 měsíců)

Nerýpat do implantátu jazykem
Nezkoušet žádným jiným způsobem, zda je implantát pevný
V průběhu prvních 14 pooperačních dnů jíst měkkou nejlépe kašovitou stravu
V průběhu prvního dne po operaci nečistit implantát a jeho nejbližší okolí ani zubním kartáčkem, ani zubní nití. Ostatní úseky chrupu však naopak čistit co nelépe. Od druhého dne je však nutné čistit implantáty podle doporučení ústní hygienistky.
Máte-li snímací zubní náhradu je nejlépe ji v průběhu prvního pooperačního měsíce nenosit. Je-li nezbytné ji z estetických důvodů nosit, pak se nesmí v žádném případě dotýkat implantátů (žvýkací tlaky by se přenášely na implantáty, které by se tímto uvolnily)

V případě vyšetření jiným stomatologem ho upozornit, že máte čerstvě zavedený zubní implantát, který nesmí být nijak zatěžován, tedy nemá být zkoušeno, zda je implantát pevný.

2. Je nutné zabránit infekci v okolí implantátu.

Proto je třeba:
Provádět dokonalou hygienu dutiny ústní (kartáček, nit) s výjimkou prvního dne po zavedení implantátu v jeho nejbližšího okolí (viz výše). Samotné místo implantace začínáme čistit druhý den po operaci a to nejprve jemně velmi měkkým kartáčkem.
3 dny před zavedením implantátu a v  průběhu 1 pooperačního týdne mimo prvního dne po operaci  provádět výplachy dutiny ústní přípravkem Curasept nebo  Corsodyle, který působí velmi intensivně proti mikrobům přítomným v dutině ústní. Nesmí se polykat!!! Schéma je : 3 x denně 1 minutu převalovat v ústech.
Pozor! V průběhu prvních 24 hodin nevyplachovat abychom nevyvolali krvácení z operační rány.
Antibiotika: nejsou zcela nezbytná, obecně se však doporučují. Obvykle předepisujeme:
penicilinové antibiotikum, při alergiích na penicilin pak jiné přípravky, třeba ofloxaciny
Nosní kapky: doporučujeme u těch pacientů, kterým byl zaveden implantát do blízkosti čelistní dutiny nebo u pacientů po sinus lift. Obvykle Nasivine spray nebo Mukoseptonex E 3x denně 5 kapek nebo vstřiků do nosního průduchu.

Pozor! Byl-li implantát zaveden do blízkosti čelistní dutiny zakazuje se smrkání na dobu 2 týdnů (jinak je nebezpečí proniknutí infekce z dutiny čelistní do okolí implantátu).

3. Proti bolesti a otoku: obvykle jsou bolesti a otoky po implantaci velmi malé. Preventivně se doporučuje:
a. v průběhu prvních 2 dní přikládat studené obklady na tvář. (střídavě 20 minut ano, 20 minut ne)

Pozor! Chlazením rozumíme pouze přikládání igelitového sáčku naplněného ledem. Vše ostatní např. mražená zelenina, kosmetické gelové sáčky, mokré hadry rozhodně NEDOPORUČUJEME. Mají velmi krátkou dobu mezi tím, kdy chladí a kdy už hřejí a jejich účinek na otok je pak spíše opačný. Otok je pak daleko větší.

b. používat volně prodejné preparáty z lékáren jako je Aescin, Cyclo 3 a.j., které Vám proti otoku jistě doporučí v každé lékárně

c. při větších operacích pak enzymatické přípravky Wobenzym nebo Phlogenzym, dávkování podle doporučení lékárníka.

d. Pokud ležíte doporučuje se poloha v polosedě s hodně podloženou hlavou.

BOLEST:
Po operaci obvykle doporučujeme dva druhy analgetik, které se užívají společně, protože každé z nich tlumí bolesti v jiném místě a jejich účinky se pak sčítají. Ibalgin a Paralen obvykle kombinujeme po 4 hodinách střídavě pop dobu 24 hodin po operaci a dále analgetika podle potřeby. Pozor! Analgetika mohou dráždit žaludek.

4. Pooperační krvácení:
Obvykle není. Objeví-li se z operační rány a nepřestává, zakousněte velmi lehce do sterilní gázy nebo čistého kapesníku na dobu asi 30 minut. Pozor! Nesmíte však zatížit implantát, proto dejte gázu mimo implantát.
Objeví-li se krvácení z nosu (při operaci v horní čelisti), nesmrkejte intenzivně, ale použijte studené obklady a nosní kapky. Pokud krvácení nepřestává ani po 1 hodině  kontaktujte prosím svého ošetřujícího lékaře (viz níže).

5. Kouření:
Nejlépe skončit na vždy. Zejména se nesmí kouřit v průběhu prvních 14 dní po operaci. Později je třeba kouření výrazně omezit neboť implantátům velmi neprospívá. V průběhu prvních 14 dní není dovolen ani alkohol.

6. Další dotazy týkající se hojení nebo pooperačních potíží:

Volejte, prosím svého ošetřujícího lékaře na telefonu:  777 27 37 77.

Máte otázky? Volejte +420 271 750 826 / 777 273 777 nebo pište na recepce@i-dent.cz

Copyright © 2008 IDENTITY GROUP. Soběslavská 2062/44, 130 00 Praha 3 Vinohrady
Všechna práva vyhrazena.

Novinky

Identity Premium Club

Pro naše korporátní klienty jsme založili velmi výhodnou formu předplacených služeb, která Vám nejen ušetří finance, ale zároveň zajistí velmi krátkou objednací dobu.

25/05/2011 16:42

Koncept TEETH IN ONE HOUR

Nebaví nebo nevyhovuje Vám Vaše vyndavací protéza?

25/11/2008 16:41

Možnost zobrazení vaší nové tváře

Pro pacienty, kteří mají vadu skusu máme jedinečnou službu v České republice.

25/11/2008 16:41
Archiv novinek